Firma Profili

You are here:

MİSYONUMUZ:

Şimşek Şirketler Grubu, 2006 yılında kurulmuş olup kuruluşundan itibaren bilgi ve eğitim teknolojileri alanında hizmet ve çözüm üretmeyi hedeflemektedir. Şimşek Bilgi Teknolojileri ve Şimşek Bilgisayar firmaları grup bünyesinde faaliyet göstermektedir. Firmalarımız bölgesindeki önemli resmi kurum ve kuruluşların, akıllı sınıf, kapalı devre kameralı güvenlik, yangın algılama, kartlı geçiş sistemleri, projeksiyon ve bilgisayar sistemleri projeleri ile teknik servislerini gerçekleştirerek kısa zamanda sektörde önemli yol kat etmiş ve çevresine güven veren bir marka olmuştur.
Gelişen teknoloji ile birlikte bilişim, güvenlik ve interaktif eğitim teknolojileri alanında getirdiği farklı hizmet anlayışı ile hareket eden firmamız, ülkemiz nüfusunun genç ve yeniliğe açık olması münasebetiyle, bilişim alanında sürekli görülen kaliteli ürün ve hizmet eksikliğini tecrübe ve bilgisiyle kapatmaya yönelik misyon içerisinde olacaktır. Hizmette kalite birinci önceliğimiz olup, hizmette güven esasıyla hareket etmekteyiz.
Bilişim alanında kendi ithalatını yaparak müşterilerine kaliteyi en uygun koşullarda veren firmamız ithal ettiği ürünlerin çeşitliliği ile birlikte, alanında güvenilir bir marka olmaktadır. Alanında uzman, bilgili, tecrübeli ve güvenilir personeli ile birlikte, bu hedef doğrultusunda çalışmalarını profesyonelce sürdürmektedir.
Şimşek Şirketler Grubu, “Bilgisayar ve Kameralı Güvenlik Sistemleri Montajı, Tamiri, Bakımı ve Satışı” alanlarında ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ayrıca ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarına sahiptir.

FAALİYET ALANLARIMIZ:

Şimşek Şirketler Grubu, bünyesindeki firmaların kurumsal olarak kapalı devre IP kamera sistemleri kurulumu ile interaktif eğitim ve sunum teknolojileri üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Kamu ve Özel sektördeki yangın algılama, kartlı geçiş gibi güvenlik sistemlerinin yanı sıra eğitim kurumlarına yönelik akıllı Sınıf teknolojileri, görüntü ve ses çözümleri, projeksiyon sunum sistemleri, bilgisayar ve ses sistemleri, alarm sistemleri, bilgisayar malzemeleri ithalatı, kurumsal destek ve teknik servis hizmetleri, zayıf akım sistemleri kurulumu, kamu ve özel sektör ihaleleri ana faaliyet konularımızı oluşturmaktadır.

BAYİLİKLERİMİZ:

Firmamız, kapalı devre kameralı güvenlik sistemleri alanında başta dünya lideri SONY olmak üzere sektörde diğer önemli markalar olan Pelco, JVC, Samsung, Acti, Vitec ve Bosch gibi dünya markalarının yetkili bayiliği ile birlikte Ziton, Apollo profesyonel adresli yangın algılama sistemlerinin de yetkili bayisi olarak başarılı projeler gerçekleştirmiştir.
Firmamız, Dünyanın en önemli interaktif eğitim materyalleri markalarından biri olan ABD patentli eBeam İntegral Akıllı Tahta Sistemleri ile birlikte ülkemizde üretimi yapılan ilk yerli üretim dokunmatik yazı tahtası olan EMKOtech Dokunmatik Yazı Tahtalarının, İstanbul Anadolu Yakası ve Kocaeli Bölge bayisi olarak tüm interaktif eğitim teknolojilerinin dağıtım, satış, pazarlama ve teknik servis hizmetlerini başarıyla sürdürmektedir.
Firmamız; markalı bilgisayar sistemleri alanında dünya çapında marka bilinirliliğine sahip %100 yerli üretimi olan Casper markalı bilgisyar sistemlerinin yetkili bayiliğine sahip bir proje firmasıdır.
eBeam, EMKOtech, EMKOtech Dokunmatik akıllı tahta sistemlerinin yanı sıra, Mitsubishi, Nec, Hitachi, Sony, Epson, Sanyo, Optoma, Infocus, Acer ve Benq markalı projeksiyon sistemleri, Supermicro, Dell ve Casper markalı sunucu sistemleri, Ncomputing erişim cihazları ile Samsung, Philips, Asus, MSI, HP, Toshiba, Acer, Dell, Lenovo, LG, Creative, Escort ve Intel gibi önemli dünya markalarının da satış, dağıtımı yetkisine sahip A+ bayilerinden biridir.